Tworzenie scenariuszy i filmów do reklamScenariusz spotu reklamowego lub scenariusz filmu promocyjnego to podstawowy składnik sztuki wizualnej. Kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund na to, aby przekonać odbiorcę, że to właśnie Twój produkt jest wyjątkowy i warto wydać na niego pieniądze. Jak skutecznie przekonać do produktu?

Scenariusz spotu reklamowego to sztuka

A przynajmniej może czasem taką być. Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – to zależy. Nie ma jednej drogi, tak samo jak nie ma jednego produktu. Nie istnieje odbiorca idealny – każdy z grupy docelowej także się różni. Jedną osobę może przekonywać powtarzanie co kilka sekund niskiej ceny. Drugiego może przekonać format reklamy, który tylko opisuje produkt i nie próbuje przekonać do niczego. Trzeciego może rozbawić celowe niedopowiedzenie, humor, inteligentna gra słów.

Wszystko zależy od autora i firmy, która powierzy mu scenariusz filmu reklamowego. A wcześniej od całego zespołu fachowców analizujących rynek i dostarczających informacje niezbędne do stworzenia scenariusza. To jaką formę ostatecznie przybierze, będzie wypadkową wielu czynników.

Pisanie scenariuszy filmowych

Jestem w stanie Ci pomóc tworząc scenariusz do filmu z okazji rocznicy istnienia firmy. Albo takiego na targi branżowe. Albo będącego filmową wersją case study. Po prostu taki, jakiego potrzebujesz. Pisanie scenariusza to proces, dlatego będę od Ciebie potrzebował:

  • informacji o firmie i produkcie
  • danych o grupie docelowej
  • informacji o tym, jakie wrażenia ma wywoływać w odbiorcy film i jak go angażować
  • informacji o tym, w jakiej stylistyce ma być finalnie wykonany
  • informacji o czasie trwania filmu

Bez względu na to, czy jest to spot reklamowy czy film korporacyjny, jedna rzecz jest niezmienna – film powinien odbiorcę zaangażować. Te najlepsze i najbardziej ambitne opowiadają historię. Nie są tylko nudnym przejazdem kamery przez firmowe korytarze i serią zbliżeń na twarze wiecznie uśmiechniętych ludzi. Potencjalny pracownik i potencjalny klient coraz częściej oczekują dzisiaj autentyczności. Bez względu na to którą ścieżkę przy tworzeniu materiału wybierzesz, stworzę dla niego scenariusz.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

  • Napisać scenariusz radiowego spotu reklamowego
  • Napisać scenariusz telewizyjnego filmu reklamowego
  • Napisać scenariusz filmu promocyjnego – na użytek wewnętrzny, na potrzeby targów, itp.
  • Pomóc w przygotowaniach storyboardów do filmu