Moja historia

Mam trzech bohaterów:

Martina Luthera Kinga, Dr. Maxa Goodwina ze szpitala New Amsterdam i znajomego dziennikarza.

Ten pierwszy już nie żyje, był mistrzem walki o sprawiedliwość społeczną.

Ten drugi nie istnieje, jest fikcyjną postacią serialu medycznego „New Amsterdam”. Fabuła inspirowana jest jednak prawdziwymi wydarzeniami. Opowiada o roli jaką w najstarszym publicznym szpitalu USA (Bellvue Hospital w Nowym Jorku) odegrał jego kierownik, Dr. Eric Manheimer.

Ten trzeci też nie żyje – był dla mnie wzorem postępowania i praktyk dziennikarskich przez okrągłych 20 lat. Nie wspominam jego nazwiska bo nie chcę, żeby jego osoba była kojarzona ze światem marketingu.

Wszyscy ci ludzie, mimo odmiennych ścieżek życia, mają ze sobą cechę wspólną – porywają za sobą innych ludzi.

Martin Luther King najsłynniejsze przemówienie świata zaczął słowami „miałem sen”.

Dr. Max Goodwin ma swoją maksymę, od której zresztą zaczyna się cały serial i która regularnie się w nim przewija: „jak mogę pomóc?”

Mój mentor zawodowy maksymy nie miał, ale nade wszystko cenił przyzwoitość i relacje z drugim człowiekiem, a jego czasopismo było i będzie nadal wzorem kontaktu z czytelnikami dla całego rynku prasy w Polsce.

Cześć, nazywam się Jarosław Ściślak. Z wykształcenia jestem politologiem, dziennikarzem oraz specjalistą komunikacji społecznej. Zawodowo opowiadam historie i buduję wizerunek marek.

Wierzę w koncentrację na kliencie (customer centricity oraz Customer Centric Selling) i podejściu do rozwiązywania problemów związanychz projektowaniem produktów bazując na zrozumieniu potrzeb pojedynczego użytkownika, i znalezienia sposobów zaspokojenia tych potrzeb (Design Thinking).

W wieku 16 lat kierowałem regionalnym oddziałem nieistniającej już organizacji pozarządowej, z kontaktami od Wielkiej Brytanii i Słowacji, po Japonię i Malezję. W wieku 22 lat, będąc jeszcze na licencjacie, napisałem książkę o dziennikarstwie dla początkujących. O tym jak pisać i jak nie pisać. Z praktycznymi, zaprojektowanymi przeze mnie przykładami i zadaniami dla licealistów oraz studentów. Od tego czasu książka „Jak zostać dziennikarzem” była w wydawnictwie Astrum wznawiana już kilkukrotnie. Kilka lat później wydałem drugą książkę, będącą połączeniem pracy licencjackiej i magisterskiej. W momencie gdy uruchamiam tę stronę, na początku 2020 roku, rozmawiam z wydawnictwami na temat mojej trzeciej książki – o skalowaniu biznesu, strategiach marketingowych, wewnętrznych procesach w organizacjach.

Lubię dzielić się wiedzą, doświadczeniami, pomagać w rozwoju. Tworzę nie tylko content, ale przede wszystkim doświadczenia – pracownika (employee experience), klienta (customer experience), lidera. Wierzę, że biznes to nie tylko generowanie zysków – to przede wszystkim odpowiedzialność za wspólne dobro. Właśnie dlatego uważam, że ekonomia wartości jest realną alternatywą dla późnego kapitalizmu. Tworzę narracje, piszę historie. Storytelling traktuję jednak jako narzędzie przekazu informacji, a nie pusty instrument perswazyjny. Pomagam organizacjom tworzyć wartość tak, aby było o czym opowiadać.

budowanie wizerunku marki

Specjalizuję się w pracy dla startupów i firm z branży nowych technologii, ale nie ograniczam tylko do nich. Swoją ofertę kieruję zarówno do nowych firm jak i dużych oraz doświadczonych podmiotów, z różnych branż. Wierzę, że wartość to nie technologia, lecz ludzie – ich ideały, pomysły, realne rozwiązania konkretnych problemów. Pracuję nie tylko dla firm komercyjnych, ale także dla instytucji charytatywnych.

Życie to jednak nie tylko biznes, to także pasje. Od najmłodszych lat jestem wielkim fanem gier wideo i popkultury, zwłaszcza filmów i seriali. Swego czasu napisałem scenariusze do trzech gier oraz setki artykułów o nich, do drukowanych i cyfrowych mediów (Gramy!, PSX Extreme, Gamer). Z tym ostatnim udało się osiągnąć spory sukces – AppStore kilkukrotnie wymieniał czasopismo w gronie najlepszych mediów w Polsce, tuż obok największych dzienników i tygodników opinii. Pisałem recenzje, tworzyłem też publicystykę i analizy rynkowe. Jestem aktywnym graczem gier wideo od 1999 roku, na co dzień oddycham branżą.

Poza zajmowaniem się biznesem i tworzeniem treści na jego potrzeby, czytam kilkadziesiąt książek rocznie i piszę poezję. Wydałem trzy tomiki (Huevo, Światłocień, Z oddali – wszystkie nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura). Pasjonuję się fotografią cyfrową i historią.

Stronę internetową na której właśnie jesteś, zaprojektowałem sam.

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie i dopasowuję strategię do jego potrzeb.

Wsparcie nie kończy się po zakończeniu współpracy.
Po stworzonej i wdrożonej strategii lub ukończonym szkoleniu możliwe są dalsze konsultacje.
Chętnie udzielę Ci dalszego wsparcia i odpowiem na pytania.

Masz dla mnie projekt? Jak mogę Ci pomóc?