Moja historia

Dr. Max Goodwin ze szpitala New Amsterdam (fikcyjna postać wzorowana na dr. Ericu Manheimerze ze szpitala Bellvue w Nowym Jorku) ma swoją maksymę. Zaczyna się od niej cały serial „New Amsterdam”, a sama fraza regularnie się w nim przewija. Brzmi ona: „jak mogę pomóc?” Od 2020 roku to także moja maksyma.

Z własną firmą wystartowałem na samym początku sytuacji z COVID-19. Kiedy firmy zwalniały ludzi, w tym specjalistów marketingu, a inne ogłaszały upadłość, ja postanowiłem działać i skoczyć na głęboką wodę. Dlaczego? Przez długie lata w trakcie których pracowałem na etacie oraz jako freelancer, widziałem kilka rzeczy. Nieefektywnych procesów i braku wiedzy. Braku wizji na rozwój firmy, nieumiejętności radzenia sobie z trudnościami rynkowymi. Rzecz jasna nie zawsze, pracowałem też dla wysokiej klasy specjalistów. Tam gdzie było to konieczne, starałem się pomóc.

Po latach zrozumiałem, że bardziej efektywny będę pracując na własny rachunek. Dlatego proponuję Ci współpracę. Blisko pracowałem z prezesami i zarządami firm, najczęściej odpowiadając bezpośrednio przed nimi. Znam najczęstsze bolączki i błędy. Oraz szanse, a te są najważniejsze.

Pracowałem nad brandingiem, rebrandingiem, skalowaniem biznesu i strategiami contentowymi dla wielu firm. Tworzyłem strategie marketingowe, contentowe, budowałem od zera działy marketingu, szkoliłem juniorów. Mogę skutecznie pomóc. Poprzez tworzenie kluczowych procesów i integrację ich w jeden ekosystem sprawię, że Twoja firma będzie pracowała dla Ciebie, a nie na odwrót. Część usług które widzisz w mojej ofercie (abonamenty, rozwój sklepów e-commerce w opozycji do platform e-commerce) wprowadziłem na rynek jako pierwszy w Polsce.

Cześć, nazywam się Jarosław Ściślak. Z wykształcenia jestem politologiem, dziennikarzem oraz specjalistą komunikacji społecznej. Zawodowo opowiadam historie i buduję wizerunek marek.

Wierzę w koncentrację na kliencie (customer centricity oraz Customer Centric Selling) i podejściu do rozwiązywania problemów związanych z projektowaniem produktów bazując na zrozumieniu potrzeb pojedynczego użytkownika, i znalezienia sposobów zaspokojenia tych potrzeb (Design Thinking).

W wieku 16 lat kierowałem regionalnym oddziałem nieistniającej już organizacji pozarządowej, z kontaktami od Wielkiej Brytanii i Słowacji, po Japonię i Malezję. W wieku 22 lat, będąc jeszcze na licencjacie, napisałem książkę o dziennikarstwie dla początkujących. O tym jak pisać i jak nie pisać. Z praktycznymi, zaprojektowanymi przeze mnie przykładami i zadaniami dla licealistów oraz studentów. Od tego czasu książka „Jak zostać dziennikarzem” była w wydawnictwie Astrum wznawiana już kilkukrotnie. Kilka lat później wydałem drugą książkę, będącą połączeniem pracy licencjackiej i magisterskiej. W momencie gdy uruchamiam tę stronę, na początku 2020 roku, rozmawiam z wydawnictwami na temat mojej trzeciej książki – o skalowaniu biznesu, strategiach marketingowych, wewnętrznych procesach w organizacjach.

Lubię dzielić się wiedzą, doświadczeniami, pomagać w rozwoju. Tworzę nie tylko content, ale przede wszystkim doświadczenia – pracownika (employee experience), klienta (customer experience), lidera. Wierzę, że biznes to nie tylko generowanie zysków – to przede wszystkim odpowiedzialność za wspólne dobro. Właśnie dlatego uważam, że ekonomia wartości jest realną alternatywą dla późnego kapitalizmu. Tworzę narracje, piszę historie. Storytelling traktuję jednak jako narzędzie przekazu informacji, a nie pusty instrument perswazyjny. Pomagam organizacjom tworzyć wartość tak, aby było o czym opowiadać.

budowanie wizerunku marki

Specjalizuję się w pracy dla startupów i firm z branży nowych technologii, ale nie ograniczam tylko do nich. Swoją ofertę kieruję zarówno do nowych firm jak i dużych oraz doświadczonych podmiotów, z różnych branż. Wierzę, że wartość to nie technologia, lecz ludzie – ich ideały, pomysły, realne rozwiązania konkretnych problemów. Pracuję nie tylko dla firm komercyjnych, ale także dla instytucji charytatywnych.

Życie to jednak nie tylko biznes, to także pasje. Od najmłodszych lat jestem wielkim fanem gier wideo i popkultury, zwłaszcza filmów i seriali. Swego czasu napisałem scenariusze do trzech gier oraz setki artykułów o nich, do drukowanych i cyfrowych mediów (Gramy!, PSX Extreme, Gamer). Z tym ostatnim udało się osiągnąć spory sukces – AppStore kilkukrotnie wymieniał czasopismo w gronie najlepszych mediów w Polsce, tuż obok największych dzienników i tygodników opinii. Pisałem recenzje, tworzyłem też publicystykę i analizy rynkowe. Jestem aktywnym graczem gier wideo od 1999 roku, na co dzień oddycham branżą.

Poza zajmowaniem się biznesem i tworzeniem treści na jego potrzeby, czytam kilkadziesiąt książek rocznie i piszę poezję. Wydałem trzy tomiki (Huevo, Światłocień, Z oddali – wszystkie nakładem krakowskiego wydawnictwa Miniatura). Pasjonuję się fotografią cyfrową i historią. Pływam, nurkuję, jeżdżę na rowerze i chodzę po górach.

Stronę internetową na której właśnie jesteś, zaprojektowałem sam.

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie i dopasowuję strategię do jego potrzeb.

Wsparcie nie kończy się po zakończeniu współpracy.
Po stworzonej i wdrożonej strategii lub ukończonym szkoleniu możliwe są dalsze konsultacje.
Chętnie udzielę Ci dalszego wsparcia i odpowiem na pytania.

Masz dla mnie projekt? Jak mogę Ci pomóc?