Strategia marketingu, PR, HR/EBMarketing, sprzedaż, public relations, human resources i employer branding to jeden organizm. Nawet jeśli nie wydaje się tak na pierwszy rzut oka, to w praktyce wszystkie te działy i zespoły pracują na jeden wynik. Sprzedać klientowi firmę i jej produkty można dziś tylko wtedy, gdy pokaże się na forum publicznym jej wartości. Pozyskać talenty z rynku można tylko wtedy, gdy ważne działy w firmie grają do jednej bramki, a sprzedaż i marketing to tak naprawdę dwie strony tego samego medalu. Ściśle ze sobą współpracujące zespoły, najlepiej pod jednym przywództwem.

Wielu liderów nie myśli w ten sposób – wiedza oraz kompetencje są rozproszone, rozpraszając tym samym skuteczność i odpowiedzialność.

Holistyczna strategia marketingu mix

To co oferuję, to przede wszystkim holistyczne spojrzenie na najważniejsze procesy w firmie i takie ich poukładanie lub budowę, która sprzyja zwiększonej efektywności. Kładę nacisk na osiąganie celów biznesowych, ale także na długofalowe, pozytywne oddziaływanie raz przyjętej i zbudowanej dla klienta strategii. Taką strategię będą mogły wykorzystywać wszystkie wyżej wymienione zespoły. To ważne – dzisiaj wiele tematów, kompetencji i wspólnych działań przenika się.

Jestem zwolennikiem „uderzenia wyprzedzającego”. Zamiast reagować na trendy, samemu trzeba je kształtować. Twoja firma może być prekursorem zmian w swojej branży. Jeśli wolisz jednak bezpieczniejsze podejście, stworzę strategię, która będzie bardziej zachowawcza.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

  • Audyt dotychczasowej strategii
  • Zaprojektowanie holistycznej strategii marketingu, public relations, human resources, employer branding
  • Stworzenie lub uporządkowanie procesów sprzedażowych, marketingowych i pokrewnych
  • Zbudowanie produktowej strategii cenowej, promocji, namingu produktów
  • Doradztwo w zakresie public relations, w tym PR kryzysowy